ING. RADEK ŠEFČÍK

Mental Coach - Radek Šefčík

Je profesionálny licencovaný peak performance coach a stratég s viac ako 20 ročnou praxou s mentálnou prípravou tých najlepších profesionálnych športovcov s viac ako 15-tich športov, policajných a armádnych tímov MO, MV v SR a zahraničí, svetových českých tenistov WTA a ATP, MMA fighterov, IPSC strelcov, hokejistov NHL, KHL, mnoho profi zahraničných futbalistov /Anglicko, Turecko, Holandsko, ČR,…/ špičkových trénerov a mnoho ďalších. V súčasnej dobe patrí medzi popredných svetových certifikovaných coachov asociácie IMGCA s najvyššou kvalifikáciou, LEVEL 4 a certifikovaný SI coach.

Moja špecializácia v oblasti športového coachingu je zvládnutie výkonu v kľúčových momentoch. Tam ja vidím rozdiel medzi priemerom a elitou. Je jedno čo, alebo koľko toho viete, ak nedokážete predať svoje schopnosti v správny moment, je Vám to absolútne k ničomu. Mojim cieľom je posun klientov, hráčov, teamleaderov, športovcov, a iných trénerov tam, kam sa len sami veľmi málo a veľmi ťažko posunú. Tým sa výrazne odlišujem od konkurencie. Mám svoj vlastný ucelený systém coachingu, ktorý sa stále zdokonaľuje už od roku 2000 a ktorý je úspešne testovaný v tých najväčších tlakových situáciách, ktoré si dokážete predstaviť. Od finále Wimbledonu, zápasy Premier league, Olympiády, reprezentačné zápasy vo futbale, hokeji, zápasy KHL, ale aj NHL, svetové poháre vo streľbe, v IPSC streľbe, či protiteroristických zásahových jednotkách, kde sa jedná o životy ľudí. Všetko, čo v mojom systéme coachingu učím je smerované v jednom smere, zvládať kľúčové momenty. Postupy aplikujem ako na individuálnej úrovni – hráč, coach, tréner, tak aj na teamovej úrovni.

Stovky coachingových metód sú stopercentne praktické a reálne aplikovateľné a sú individuálne prispôsobené každému klientovi. Niečo iné potrebuje hráč na začiatku zápasu, alebo v tajbrejku /tenise/, alebo v situácii penalty, či samostatného nájazdu. Iná situácia je v reakcii na zranenie. U trénerov ide o napríklad o emocionálnu kontrolu, alebo správne vyhodnotenie situácie a kľúčové rozhodnutia. Všetko vyžaduje určitý postup a systém. Presný postup a systém, ktorý učím svojich klientov. Výsledky vo svetovej konkurencii ukazujú, že idem správnym smerom.

Pracujem s hráčmi /športovcami, ktorí sú ochotní na sebe extra pracovať a ktorý nedokážu predať to, čo majú natrénované. Takí športovci, čo nezvládajú kľúčové momenty svojho športu. Klienti sa učia ako zvládať strach zo zlyhania, mať vysokú sebadôveru i po chybe, kontrolovať stres a pred súťažou nervy, a udržať si ostrú koncentráciu pod tlakom. Čo ma odlišuje od ostatných coachov je úzka špecializácia na vrcholný výkon a kľúčové momenty športu. Ďalej to, že využívam vysoko efektívne metódy overené viac ako 13 ročnou praxou vo svetovom športe /Olympijské hry, Svetové šampionáty, tenisové grandslamy – napr. Wimbledon/ tej najvyššej úrovni a v špeciálnych armádnych jednotkách Ministerstva vnútra, Ministerstva obrany SR. Vďaka tomu klient dostane kompletný systém, ktorý ho krok za krokom naučí zvládať kľúčové momenty a zaistí prelom výkonnosti do ďalšieho levelu.